Eero Arnio Åskbollen

Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen
Eero Arnio Åskbollen

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

EERO AARNIO, "Åskbollen", fåtölj, Finland, formgiven 1963, vit glasfiberarmerad plast med snurrbar aluminiumfot, invändigt med svart textil klädsel samt två lösa plymåer, höjd ca 120 cm

Slitage och bruksspår, skavmärken och repor utvändigt

881104

2021-03-01