GA Dahlgren, skål i silver

GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver
GA Dahlgren, skål i silver

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, glas, GA Dahlgren Malmö 1916, importstämplat, driven, vriden dekor, pärlstav, kulfötter, glasinsats, diameter 23 cm, höjd ca 21 cm, vikt ca 728 g (exkl. insats)

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage

881122

2021-03-02