CG Hallberg, skålfat i silver

CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver
CG Hallberg, skålfat i silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT, silver, CG Hallberg, Stockholm 1927, importstämplat, profilerad kant, diameter 24 cm, höjd 5 cm, vikt ca 310 g

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage

881127

2021-03-02