GAB bägare silver

GAB bägare silver
GAB bägare silver
GAB bägare silver
GAB bägare silver
GAB bägare silver
GAB bägare silver
GAB bägare silver
GAB bägare silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1896, gustaviansk stil, fotkant med dekor av akantus, diameter 12 cm, höjd ca 16,5 cm, vikt ca 254 g

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, fläckar, fot med tryckmärken/bucklor

881130

2021-03-02