GAB bägare silver
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1896, gustaviansk stil, fotkant med dekor av akantus, diameter 12 cm, höjd ca 16,5 cm, vikt ca 254 g
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, fläckar, fot med tryckmärken/bucklor
881130
2021-03-02