Reijmyre champagnestrutar
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
REIJMYRE GLASBRUK, champagnestrutar, 6 st, "Antik", blåsta glas med driven kant, balusterben med luftblåsa, graverad dekor av girland, signerade Reijmyre 1990, höjd ca 19-20 cm
HISTORIK: Servisen har anor från 1700-talet och har tillverkats på Reijmyre i 70 år
881154
2021-02-23