Reijmyre champagnestrutar

Reijmyre champagnestrutar
Reijmyre champagnestrutar
Reijmyre champagnestrutar
Reijmyre champagnestrutar

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, champagnestrutar, 6 st, "Antik", blåsta glas med driven kant, balusterben med luftblåsa, graverad dekor av girland, signerade Reijmyre 1990, höjd ca 19-20 cm

HISTORIK: Servisen har anor från 1700-talet och har tillverkats på Reijmyre i 70 år

881154

2021-02-23