Porslin Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPPAR, ASSIETTER, 11 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i famille rose, imari och underglasyrblått, diameter ca 6-15 cm
Nagg, famille rosekoppen med fat lagad, sprickor
881177
2021-02-25