Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR, ASSIETTER, 11 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i famille rose, imari och underglasyrblått, diameter ca 6-15 cm

Nagg, famille rosekoppen med fat lagad, sprickor

881177

2021-02-25