Ampel empire
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AMPEL, 1800-talets första hälft, empire, för 6 ljus, patinerad plåt, ring i mässing med dekor, gjutna ljusarmar i form av drakar, höjd ca 60 cm, diameter ca 52 cm
Skador: Smärre slitage o skador, senare elektrifierad
881316
2021-03-01