Ampel empire

Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire
Ampel empire

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AMPEL, 1800-talets första hälft, empire, för 6 ljus, patinerad plåt, ring i mässing med dekor, gjutna ljusarmar i form av drakar, höjd ca 60 cm, diameter ca 52 cm

Skador: Smärre slitage o skador, senare elektrifierad

881316

2021-03-01