Sabel 1800-tal

Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, 1800-tal, mässingsfäste med lejonkappa, kavlen med metallindning, svagt böjd eneggad klinga med rundad rygg, längd ca 87 cm, klingans längd ca 75 cm, mässingsbalja med två koppelringar.

Slitage, mindre skader, rost, balja med bucklor

881484

2021-03-07