Tallrik, "Flora Danica"
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, tallrik, "Flora Danica", Danmark, porslin, polykromt bemålad dekor av blomma ur den danska floran, "Taraxacum palustre D C y Tennisectum", brätte med förgyllda kantränder, märkt Royal Copenhagen, daterad 1950 samt numr. 20/3553, diameter 25,5 cm
881486
2021-02-24