Oscar Reutersvärd, Omöjlig figur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD (1915-2002): Omöjlig figur, signerad Oscar Reutersvärd, Perspecitive Japonaise no 406 hb, akvarell på japanpapper, bladmått ca 76x56,5 cm
PROVENIENS
Inköpt av nuvarande familj i konstnärens ateljé 1989
881518
2021-02-28