Oscar Reutersvärd, Omöjlig figur

Klubbat för:

2 800 SEK

3 000 SEK

OSCAR REUTERSVÄRD (1915-2002): Omöjlig figur, signerad Oscar Reutersvärd, Perspecitive Japonaise no 406 hb, akvarell på japanpapper, bladmått ca 76x56,5 cm

PROVENIENS
Inköpt av nuvarande familj i konstnärens ateljé 1989

881518

2021-02-28