Utagawa Kunisada (1786-1864)

Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)
Utagawa Kunisada (1786-1864)

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

UTAGAWA KUNISADA (1786-1864), även känd som Utagawa Toyokuni III, skådespelare, träsnitt, 1800-tal, bildmått ca 33x23 cm

Zustandsbeschreibung

Ej examinerad ur ram. Skador och lagningar.

881558

2021-02-28