Anna Palm De Rosa
Klubbat för:
20 000 SEK
Arviointi
20 000 SEK
Kuvaus
ANNA PALM DE ROSA (1859-1924): Petersenska huset vid munkbron i Stockholm, omkr 1900. Förlaga till A Abramsons brevpapper. (Hade sin firma i det huset). , signerad Anna Palm de Rosa, akvarell, ca 28x34,5 cm
Ingår i temaauktionen Kvinnliga konstnärer
Kuntoraportti
881649
Päivämäärä:
2021-03-08