Anna Palm De Rosa

Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa
Anna Palm De Rosa

Klubbat för:

20 000 SEK

Arviointi

20 000 SEK

Kuvaus

ANNA PALM DE ROSA (1859-1924): Petersenska huset vid munkbron i Stockholm, omkr 1900. Förlaga till A Abramsons brevpapper. (Hade sin firma i det huset). , signerad Anna Palm de Rosa, akvarell, ca 28x34,5 cm

Ingår i temaauktionen Kvinnliga konstnärer

Kuntoraportti

881649

Päivämäärä:

2021-03-08