Kaffeservis mm, empirstil
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFESERVIS mm, 5 dlr, nysilver, empirstil, bestående av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, delar invändigt förgyllda samt 2 uppläggningsfat, kaffeservis med monogram JH, höjd 7,5-23 cm, fatens längd 19-28 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, fläckar
881725
2021-03-02