Kaffeservis mm, empirstil

Kaffeservis mm, empirstil
Kaffeservis mm, empirstil
Kaffeservis mm, empirstil
Kaffeservis mm, empirstil
Kaffeservis mm, empirstil
Kaffeservis mm, empirstil

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFESERVIS mm, 5 dlr, nysilver, empirstil, bestående av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, delar invändigt förgyllda samt 2 uppläggningsfat, kaffeservis med monogram JH, höjd 7,5-23 cm, fatens längd 19-28 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, fläckar

881725

2021-03-02