Esaias Thorén
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
ESAIAS THORÉN (1901-1981): Nakenakt, tuschteckning, signerad och daterad Esaias Thoren 1941, bildmått 22x19 cm
PROVENIENS:
Prof. Ragnar Josephson
Svensk privat samling
ÖVRIGT:
Gåva från Esaias Thorén till Ragnar Josephson på 50-års dagen.
881758
2021-02-24