Esaias Thorén

Esaias Thorén
Esaias Thorén

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

ESAIAS THORÉN (1901-1981): Nakenakt, tuschteckning, signerad och daterad Esaias Thoren 1941, bildmått 22x19 cm

PROVENIENS:
Prof. Ragnar Josephson
Svensk privat samling

ÖVRIGT:
Gåva från Esaias Thorén till Ragnar Josephson på 50-års dagen.

881758

2021-02-24