Sidenbroderi, 1800-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
BRODERAD TAVLA, Landskapsmotiv, siden på siden, monogramsignerad A.C.U. 1821, 26x43 cm, samtida ram i björk och mahogny.
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Ej examinerad ur ram, fläckar, blekt
881762
2021-03-02