Sidenbroderi, 1800-tal

Sidenbroderi, 1800-tal
Sidenbroderi, 1800-tal
Sidenbroderi, 1800-tal
Sidenbroderi, 1800-tal
Sidenbroderi, 1800-tal
Sidenbroderi, 1800-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

BRODERAD TAVLA, Landskapsmotiv, siden på siden, monogramsignerad A.C.U. 1821, 26x43 cm, samtida ram i björk och mahogny.

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Ej examinerad ur ram, fläckar, blekt

881762

2021-03-02