Urna Kina

Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNA, stengods, Kina, 1900-tal, celadonglasyr, dekor av lotusslingor, botten med Chenghuas sex karaktärers märke, höjd ca 26, diameter 18 cm

Genomgående lagning

881774

2021-02-24