Servisdelar, Kina, vapenporslin
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVISDELAR, 16 dlr, porslin, Kina 1800-talets mitt, vapenporslin, bestående av 9 små skålar, diameter 9, höjd 5 cm, 6+1 skålfat, diameter 14-15,5 cm, dekor i svart, blått samt förgyllning, monogram
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Många delar med skador, lagningar
881780
2021-03-02