Nils Landberg, vas, 1937
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
800 SEK
NILS LANDBERG, vas, glas, signerad Orrefors Landberg 1937, bruntonad glasmassa, kvadratisk form, slipad dekor av dansös, baksida med monogram och datering 1/10 1937, 14,5x14,5, höjd ca 30,5 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, undersida med repor
881794
2021-03-02