Nils Landberg, vas, 1937

Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937
Nils Landberg, vas, 1937

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

800 SEK

NILS LANDBERG, vas, glas, signerad Orrefors Landberg 1937, bruntonad glasmassa, kvadratisk form, slipad dekor av dansös, baksida med monogram och datering 1/10 1937, 14,5x14,5, höjd ca 30,5 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, undersida med repor

881794

2021-03-02