Skålar på fot, 1800-tal

Skålar på fot, 1800-tal
Skålar på fot, 1800-tal
Skålar på fot, 1800-tal
Skålar på fot, 1800-tal
Skålar på fot, 1800-tal
Skålar på fot, 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

800 SEK

SKÅLAR på FOT, 1 par, glas, 1800-talets andra hälft, oval form, slipad dekor, 20,5x12, höjd ca 15,5 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Nagg förekommer

881797

2021-03-02