Glas, 1800/1900-tal

Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal
Glas, 1800/1900-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GLAS, 7 dlr, 1800/1900-tal, klar glasmassa, bestående av 3 höga glas, 1 snapsglas, 2 karaffer samt 1 vas, olika slipade dekorer, höjd 15-28,5 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, repor, karaffproppar saknas

881800

2021-03-02