Glas, 1800/1900-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GLAS, 7 dlr, 1800/1900-tal, klar glasmassa, bestående av 3 höga glas, 1 snapsglas, 2 karaffer samt 1 vas, olika slipade dekorer, höjd 15-28,5 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, repor, karaffproppar saknas
881800
2021-03-02