Bestick, silver modell "Svensk spetsig"
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, 46 dlr, silver modell "Svensk spetsig", CG Hallberg samt GAB, bestående av 6 matknivar, 5 matgafflar, 6 matskedar, 6 bordsskedar, 6 matgafflar, 4 kakgafflar, 12 kaffeskedar, sockertång, vikt utan knivar ca 1415 g, knivars vikt 265 g
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, knivars fäste med lagning
881873
2021-03-02