Bestick, silver modell "Svensk spetsig"

Bestick, silver modell
Bestick, silver modell
Bestick, silver modell
Bestick, silver modell
Bestick, silver modell
Bestick, silver modell

Klubbat för:

5 800 SEK

6 000 SEK

BESTICK, 46 dlr, silver modell "Svensk spetsig", CG Hallberg samt GAB, bestående av 6 matknivar, 5 matgafflar, 6 matskedar, 6 bordsskedar, 6 matgafflar, 4 kakgafflar, 12 kaffeskedar, sockertång, vikt utan knivar ca 1415 g, knivars vikt 265 g

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, knivars fäste med lagning

881873

2021-03-02