Skrivställ, nysilver, 1800-talets mitt
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
SKRIVSTÄLL med LJUSSTAKE, nysilver, 1800-talets mitt, glasinsatser, stiliserad dekor av palmetter, inskription "Minne", 11x18, höjd 13 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, ljusmanchett med tryckskada, del saknas
881880
2021-03-02