Skrivställ, nysilver, 1800-talets mitt

Klubbat för:

350 SEK

800 SEK

SKRIVSTÄLL med LJUSSTAKE, nysilver, 1800-talets mitt, glasinsatser, stiliserad dekor av palmetter, inskription "Minne", 11x18, höjd 13 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, ljusmanchett med tryckskada, del saknas

881880

2021-03-02