Ljusstakar, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets första hälft, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fotplatta och postament i carraramarmor, krönt av faunbarn bärande ljushållare, höjd 27 cm

Bruksslitage, obetydliga nagg

881897

2021-02-28