Ljusstakar, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets första hälft, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fotplatta och postament i carraramarmor, krönt av faunbarn bärande ljushållare, höjd 27 cm
Bruksslitage, obetydliga nagg
881897
2021-02-28