Skedar, modell "Gammal fransk"
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSKEDAR, 6 st, silver modell "Gammal fransk", Gustaf Lindegren, Helsingborg 1840 (5 st), Per Olof Bäckström, Gävle 1832 (1 st), längd ca 21,5 cm, totalvikt ca 368 g
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, märken, småbucklor, baksida med monogram AW
881922
2021-03-02