Skedar, modell "Gammal fransk"

Skedar, modell
Skedar, modell
Skedar, modell
Skedar, modell
Skedar, modell
Skedar, modell

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSSKEDAR, 6 st, silver modell "Gammal fransk", Gustaf Lindegren, Helsingborg 1840 (5 st), Per Olof Bäckström, Gävle 1832 (1 st), längd ca 21,5 cm, totalvikt ca 368 g

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, märken, småbucklor, baksida med monogram AW

881922

2021-03-02