Bordsfotogenlampa

Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, med antikiserande figuralt motiv samt dekorelement, brons, delvis förgylld, kupa i frostat glas med mönster, höjd ca 47 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

881955

2021-04-25