Fiskbestick, nysilver modell "Olga"

Fiskbestick, nysilver modell
Fiskbestick, nysilver modell
Fiskbestick, nysilver modell
Fiskbestick, nysilver modell
Fiskbestick, nysilver modell
Fiskbestick, nysilver modell

Klubbat för:

1 800 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

FISKBESTICK, 24 dlr, nysilver äldre modell av "Olga" CG Hallberg, 1900-talets början, bestående av 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar, i originaletui

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Kuntoraportti

Bruksslitage

881961

Päivämäärä:

2021-03-02