Rörstrand matservis ´viol´

Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´
Rörstrand matservis ´viol´

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, ´Viol´, 67 dlr, porslin, 1900-talets första del, dekor med violer, bestående av: 1 st terrine med lock samt underfat, 9 uppläggningsfat, 1 kanna, 8 assietter, 11 förrättstallrikar, 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar

slitage, guldkant med bortfall samt nagg på ett upplägningsfat, terrine med innre trådspricka

881968

2021-03-01