Stolar barock

Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock
Stolar barock

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 2 st, 1700-tal, barock, stoppad sits och rygg, klädsel i gyllenläder, sitthöjd ca 50, bredd 44, höjd 114 cm

PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924

Renoverade, kompletterade, klädsel med skador, något rekiga

881986

2021-03-02