Nattkista 1700-tal barock

Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock
Nattkista 1700-tal barock

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

NATTKISTA / SCHATULL, 1700-tal, barock, nordeuropa, fanerat i valnöt, dekorplåtar i mässing, på benställning med spiralsvarvade ben, senare inredd för bestick modell Georg Jensen "Konge", höjd 85, 63x51 cm

Senare löst lås, nyckel saknas, renoverad och kompleterad, skador, dekordelar saknas

881992

2021-02-24