Soffa
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, badkarsmodell, gustaviansk stil, sekelskiftet 18/1900-tal, förgylld stomme med träskuren dekor, rygget med krön i from av bandrosett, stommar stits samt rygg, bredd ca 128, djup 65, rygghöjd 92, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage, flagnad färg, något lös vid fogar
881993
2021-03-02