Bestick Thebe 100 dlr

Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr
Bestick Thebe 100 dlr

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM, "Thebe´´, bestick, 100 dlr, rostfritt stål, Gense, modellen formgiven 1944, bestående av: 12 matskedar, 12 desertskedar, 12 kaffeskedar, ca 12 matgafflar, 12 förrättsgafflar, 6 kakgafflar, ca 14,5-18 11,5-18 cm, 12 bordsknivar, 12 förrättsknivar, ca 16-19,5 cm, 3 smörknivar, ca 16-18,5 cm, 1 pastejkniv, ca 19,5 cm, 1 köttkniv, ca 28 cm, 1 soppslev, ca 26 cm, 1 såsslev, ca 18 cm, 1 osthyvel, 1 ansjovisgaffel, 1 mindre pralinspade

Normalt bruksslitage, köttkniv med mer omfattande polerrepor

882010

2021-03-03