Pehr Hilleström olja på pannå
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PEHR HILLESTRÖM (1733-1816): hans krets, 1700-talets andra hälft, porträtt av en präst, baksida med Stockholms Hallstämpel 1764, olja på pannå, 17,5x12,5 cm
PROVENIENS: Genom arv inom familjen af Sandeberg
882024
2021-02-24