Pehr Hilleström olja på pannå

Pehr Hilleström olja på pannå
Pehr Hilleström olja på pannå
Pehr Hilleström olja på pannå
Pehr Hilleström olja på pannå
Pehr Hilleström olja på pannå
Pehr Hilleström olja på pannå

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PEHR HILLESTRÖM (1733-1816): hans krets, 1700-talets andra hälft, porträtt av en präst, baksida med Stockholms Hallstämpel 1764, olja på pannå, 17,5x12,5 cm

PROVENIENS: Genom arv inom familjen af Sandeberg

882024

2021-02-24