Nisse Zetterberg grafikmapp

Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp
Nisse Zetterberg grafikmapp

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NISSE ZETTERBERG (1910-1986): "Sju Italienska Bildfragment", grafikmapp, utgiven 1974, bestående av bladen "Ateljéutsikten, Skandinaviska föreningen i Rom", "Tre Vitlökar", "Vid via Bagnoli Croce finns en violett dörr", Utsikt mot Piazza di Monto Citorio", "Ett scicilianskt bröd", "Ett gångärn", samt. "Två granatäpplen", samtliga signerade, samt numrerade, bladmått ca 50x40 cm

882147

2021-02-25