Chiffonjé sengustaviansk
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, omkring år 1800, beslag i mässing, betsat trä, 3 lådor, klaff med bakomvarande inredning, höjd ca 116, 110x52 cm
Bruksslitage, torrspricka, fanérskador, list på ben har fallit bort- denna medföljer, inredningens lådor med slitage, en knopp saknas, inredning med kärvande lås
882153
2021-02-26