Sengustaviansk byrå
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1800, sengustaviansk, 3 lådor, fanerad i mahogny, överdel med skuren tandlist, hörn med listverk i intarsia, beslag i mässing, draghandtag i form av lejonmaskaroner, höjd ca 87, 107x53 cm
Nyckel finns
Skiva med viss slagning, torrsprickor, enstaka fanerbortfall
882158
2021-02-25