Stolar barock
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 2 st, 1700-tal, barock, stoppad sits och rygg, klädsel i gyllenläder, sitthöjd ca 50, bredd 44, höjd 114 cm
PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924
Renoverade, kompletterade, klädsel med skador, något rekiga
882447
2021-03-05