Skulptur / musikant
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR / MUSIKANT, trumpetspelare, bemålad metall samt syntetmaterial, omkring 1900-talets mitt, otydlig djupstämpel i nacken samt möjligen signerad, höjd 60 cm.
Ytslitage, färgbortfall, rost, trumpeten sitter löst mot munnen.
882449
2021-03-07