Bestick Nils Johan
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK 103 dlr., Nils Johan, omkring 1900-talets mitt, rostfritt stål och bakelit, 18 bordsgafflar, 18 bordsskedar, 18 bordsknivar, 12 förrättsgafflar, 12 förrättsskedar, 12 förrättsknivar, 6 smörknivar, 6 mindre gafflar, 1 soppslev
Bruksslitage, två knivar med skada, ett fåtal i brun bakelit
882639
2021-02-26