Bestick Nils Johan

Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan
Bestick Nils Johan

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BESTICK 103 dlr., Nils Johan, omkring 1900-talets mitt, rostfritt stål och bakelit, 18 bordsgafflar, 18 bordsskedar, 18 bordsknivar, 12 förrättsgafflar, 12 förrättsskedar, 12 förrättsknivar, 6 smörknivar, 6 mindre gafflar, 1 soppslev

Bruksslitage, två knivar med skada, ett fåtal i brun bakelit

882639

2021-02-26