Gertrud Lönegren Blanche 24 dlr
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, teservis, 24 delar, "Blanche", Rörstrand, stengods, vit glasyr, märkt "Blanche" Rörstrand Lönegren, bestående av 10 tekoppar med fat, 10 assietter, 1 uppläggningsfat, 1 tekanna, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna
Bruksslitage, repor
882647
2021-03-03