Gertrud Lönegren Blanche 24 dlr

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GERTRUD LÖNEGREN, teservis, 24 delar, "Blanche", Rörstrand, stengods, vit glasyr, märkt "Blanche" Rörstrand Lönegren, bestående av 10 tekoppar med fat, 10 assietter, 1 uppläggningsfat, 1 tekanna, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna

Bruksslitage, repor

882647

2021-03-03